Kapcsolatok

„Nincs és nem is lehet az ember szeretet nélkül, mert a szeretet az ember természetében rejlik.”

(Adolph Kolping)

Iskolánk munkája elképzelhetetlen kapcsolatok, más közösségekkel való együttműködés nélkül. Mind szakmai, mind lelki küldetésünk szükségessé teszi, hogy munkánkat másokkal közösen végezzük.

Küldetésünket elsősorban meghatározza, hogy a Katolikus Egyház intézménye vagyunk, így részesülünk annak küldetésében. Ezen küldetésen belül lelkiségünket meghatározza névadónk Adolf Kolping szellemisége.

Iskolánk speciális feladatai közül ki kell emelnünk, hogy a Magyar Sport, azon belül a Magyar Vízilabda irányába elköteleződtünk. Szeretnénk, olyan sportolók kinevelésében részt venni, akik tehetséges sportolókként, képességeiket a tanulás terén is ki tudják bontakoztatni.

Nagyon fontosnak tartjuk az evangéliumi emberszeretet, ami számunkra a másikra, a diákra való odafigyelést, ez által a lelkiismeretes pedagógiai munkára való törekvést jelenti.

Budapesti Kolping Katolikus Általános Iskola, Gimnázium és Sportgimnázium